Prohibice dostala Rudolfa Jelínka prvně po 15 letech do ztráty | e15.cz

Prohibice dostala Rudolfa Jelínka prvně po 15 letech do ztráty

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podzimní třítýdenní prohibice stáhla největšího tuzemského producenta ovocných pálenek do první ztráty od roku 1998, jež činila 15,9 milionu korun. Předloni přitom firma dosáhla čistého zisku 22,6 milionu korun.

„Jednoznačnou příčinou ztráty byl vliv prohibice na naši společnost, tedy nemožnost prodávat v době prohibice, omezení výroby, poprohibiční propad prodejů a také zvýšené náklady na prodej a překolkování skladových zásob v daňovém skladu spojené se zvýšenou administrativou,“ uvedla ředitelka ekonomiky, logistiky a IT vizovické firmy Dagmar Dévová.

Tržby firmě v loňském roce klesly o šest procent na 326 milionů korun. „Největší propad jsme zaznamenali v prodeji vlastních výrobků, kdy nás rovněž velice ovlivnila prohibice. Naopak nárůst jsme zaznamenali u tržeb za prodej zboží, kdy jsme od srpna 2012 převzali distribuci značky Berentzen v Česku,“ podotkla Dévová.

Letos už firma opět plánuje zisk ve výši 17,4 milionu. „Věříme, že v letošním roce nás již žádná opatření typu prohibice nečekají,“ dodala ředitelka.

Zákaz prodeje lihovin s obsahem alkoholu vyšším než dvacet procent vyhlásilo ministerstvo zdravotnictví v reakci na úmrtí několika desítek lidí v důsledku požití pančovaného alkoholu obsahujícího jedovatý metylalkohol.

Zdeněk Chromý: Ve Vizovicích plánujeme hotel a v Praze reprezentační centrum

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery