Půjčovna Hertz prodává část svých elektromobilů, nahradí je spalovacími vozy

Autopůjčovna Hertz Global Holding kvůli vysokým nákladům na opravy a slabé poptávce prodá třetinu své americké flotily elektromobilů. Získané prostředky z prodeje 20 tisíc elektroaut investuje do vozů poháněných spalovacím motorem. S odvoláním na oznámení firmy pro burzovního regulátora o tom informovala agentura Reuters.

„Výdaje spojené s haváriemi a škodami, především v souvislosti s elektromobily, zůstaly ve čtvrtletí vysoké,“ uvedla autopůjčovna.

Firma v souvislosti s prodejem elektrovozů očekává přibližně 245 milionů dolarů dodatečných odpisových nákladů, které se projeví na zisku za čtvrté čtvrtletí loňského roku. Výsledky hospodaření za uplynulý kvartál firma zveřejní 6. února.

Společnost uvedla, že se nadále soustředí na zlepšení ziskovosti u zbývající části svého vozového parku elektromobilů. Na webových stránkách, na nichž Hertz prodává ojeté vozy, firma nyní nabízí přes 700 elektromobilů, včetně vozů BMW i3, Chevrolet Bolt, Tesla Model 3 a Model Y.

Hertz si dříve stanovil cíl, že do konce roku 2024 budou čtvrtinu jeho vozového parku tvořit elektrická vozidla. V říjnu 2021 Hertz oznámil objednávku sta tisíc elektromobilů Tesla. V březnu 2022 informoval, že do pěti let koupí od švédské automobilky Polestar až 65 tisíc elektroaut.