Ráj stánkařů na Václavském náměstí končí | E15.cz

Ráj stánkařů na Václavském náměstí končí

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Po Novém roce zmizí z Václavského náměstí v Praze většina stánků s občerstvením, květinami i tiskem. Zůstane pouze jeden s občerstvením. Uvedla to pražská radní pro majetek Aleksandra Udženija (ODS).

Praha 1 úplné zrušení stánkového prodeje občerstvení odmítá a podle starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) trvá na tom, aby stánky s klobásami byly na náměstí tři. Nové stánky, jejichž koupi Praha plánuje, přibudou v průběhu příštího roku. Konečné rozhodnutí bude ale na hlavním městě, nikoli na Praze 1.

V současnosti je na náměstí třiadvacet stánků, z toho dvanáct s občerstvením. Magistrát ale letos všem stánkařům vypověděl smlouvy. Stánky tak podle radní musí do konce roku zmizet. V průběhu roku pak magistrát nechá na horní část náměstí nainstalovat prosklené stánky ve tvaru lodě z dílny Cigler Marani Architects.

„Chystáme výběrové řízení na dodavatele. Zatím není možné říci, kdy budou nové stánky na náměstí umístěny,“ uvedla radní.

Lomecký tvrdí, že by se výměna měla uskutečnit až s budoucí obnovou náměstí, která se plánuje už řadu let. Tradiční prodej klobás na Václavském náměstí má řadu zastánců. Město se už v minulosti pokusilo z bulváru vedoucího od Národního muzea k Můstku stánky odstranit. Záměr ale tehdy vyvolal vlnu protestů a řadu petičních akcí. Praha proto od nápadu upustila.

Ivan Reimann: Architektonická soutěž má smysl, jen když je profesionálně připravená

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah