Rakouská pojišťovna Vienna Insurance zvýšila zisk. Pomohlo jí i Česko | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Rakouská pojišťovna Vienna Insurance zvýšila zisk. Pomohlo jí i Česko

Rakouská pojišťovna Vienna Insurance zvýšila zisk. Pomohlo jí i Česko
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) v letošním prvním čtvrtletí zvýšila hrubý zisk meziročně o sedm procent na 117,3 milionu eur (tři miliardy korun), zejména díky růstu aktivit ve střední a východní Evropě. V České republice zisk vzrostl o téměř devět procent na 45,7 milionu eur (1,2 miliardy korun), oznámila pojišťovna v tiskové zprávě.

Generální ředitelka Elisabeth Stadlerová uvedla, že motorem růstu byly v prvním čtvrtletí velké trhy ve střední a východní Evropě, konkrétně Česká republika, Polsko a Rumunsko. Podle analytika Komerční banky Miroslava Frayera překonaly výsledky pojišťovny očekávání trhu.

Na pojistném VIG v prvním čtvrtletí vybrala 2,83 miliardy eur, což představuje meziroční nárůst o téměř čtyři procenta. V České republice objem předepsaného pojistného stoupl o téměř devět procent na 465,3 milionu eur.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 firem v 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze. V České republice VIG působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny. Na českém trhu má VIG podíl 32,5 procenta, je tak jedničkou na místním trhu.

Loňská ztráta EGAP dosáhla 2,7 miliardy korun, také kvůli turecké elektrárně Yunus Emre
Průzkum: Špatnou zkušenost s pojišťovnou má 43 procent Čechů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!