Rekordní fotbalový přestup za tři miliardy: Pogba jde do Manchesteru United | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Rekordní fotbalový přestup za tři miliardy: Pogba jde do Manchesteru United

Rekordní fotbalový přestup za tři miliardy: Pogba jde do Manchesteru United
Paul Pogba
• 
ZDROJ: Football.ua via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Francouzský fotbalista Paul Pogba podstoupí zdravotní prohlídku, aby se mohl připojit k týmu Manchesteru United. Podle spekulací by měl třiadvacetiletý záložník Juventusu Turín stát United až 120 milionů eur (3,24 miliardy korun), čímž by předčil rekordní částku, kterou zaplatil Real Madrid za Garetha Balea.

„Paul Pogba dostal povolení, aby se podrobil prohlídce, aby mohl být dokončen jeho přestup do Manchesteru,“ stojí v prohlášení United, které neupřesňuje, kdy se zdravotní prohlídka uskuteční.

Pogba by se do týmu vrátil po čtyřech letech. Do Itálie přitom z mládežnické akademie „Rudých ďáblů“ putoval podle agentury AP asi za 800 tisíc liber (25,5 milionu korun).

AC Milán přejde do čínských rukou, Berlusconi klub prodal za 20 miliard

Rekordní částkou vyplacenou za fotbalistu je aktuálně 101 milionů eur (tehdy 2,57 miliardy korun), za kterou přestoupil velšský křídelník Bale z Tottenhamu do Realu Madrid v roce 2013.

Pogba se před čtyřmi lety nerozešel s Manchesterem v dobrém. Tehdejší trenér Alex Ferguson prohlásil, že neprokázal žádný respekt a vyjádřil radost, že Pogba z klubu odešel. Záložník se však stal v Turíně oporou a s Juventusem vyhrál čtyřikrát v řadě titul.

Je také stabilním členem francouzské reprezentace, s kterou letos na domácím evropském šampionátu vybojoval stříbrnou medaili. Pro Manchester by byl čtvrtou letošní posilou poté, co kouče Louise van Gaala nahradil Portugalec José Mourinho. United na svém webu chystaný příchod bývalého hráče označují slovem „Pogback“ (Pogzpět).

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!