Sazka je na koni, loni vydělala přes osm set milionů čistého | E15.cz

Sazka je na koni, loni vydělala přes osm set milionů čistého

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nová Sazka loni vyrobila 89 milionářů, o 14 více než v roce předchozím. Spokojen může být ale i majitel firmy, miliardář Karel Komárek a jeho KKCG. V loňském roce – prvním, kdy nová Sazka fungovala pouze pod vlastnictvím KKCG – totiž vydělala 834,1 milionu korun čistého. To je o polovinu více než předloni, kdy až do prosince byla majitelem nástupce zkrachovalé Sazky společně s PPF. Celkové tržby nové Sazky loni stouply o čtvrtinu na osm miliard.

Loňský rok byl z pohledu tržeb a zisku podle mluvčího Sazky Václava Friedmanna velmi výjimečným. „Důvodem bylo rozšíření distribuční sítě, zavedení nových emisí losů, ale také rekordní výše superjackpotu a výše vyplácených výher. Všechny tyto skutečnosti vrátily důvěru veřejnosti ve značku Sazka a to se projevilo i v hospodářských výsledcích,“ uvedl. Rekordní výhra padla počátkem listopadu, a to ve výši téměř čtyři sta milionů korun.

Tržby z loterií, zejména ze Sportky, tvořily loni devět desetin z celkových tržeb. To je o pětinu více než o rok dříve. Její podíl na trhu číselných loterií stabilně překračoval 95 procent. Počet terminálů se zvýšil o pět procent na 6858. Roli hrálo i prodloužení doby sázek ve dnech slosování či zavedení nové výhry ve hře Druhá šance Euromiliónů.

Pozici na trhu hodlá Sazka udržet. „Letos očekáváme mírnější růst. Ten bude způsobený zejména investicí do Sazka mobilu, ale také tím, že část zisku vyhradíme ve prospěch mládežnického sportu, a to vedle alokace loterní daně ve výši zhruba 200 milionů korun,“ dodal Friedmann.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.