Sazka může zcela ovládnout řecký sázkový podnik OPAP, rozhodl tamní regulátor | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Sazka může zcela ovládnout řecký sázkový podnik OPAP, rozhodl tamní regulátor

ČTK

Sazka Group může zcela ovládnout řeckou sázkovou společnost OPAP. Záměr české firmy schválila řecká komise pro kapitálové trhy, informovala agentura Reuters. Sazka Group v červenci předložila nabídku na převzetí až 67 procent akcií firmy OPAP za 2,06 miliardy eur (přes 53 miliard korun).

Řecko v roce 2013 prodalo zhruba za 650 milionů eur (16,8 miliardy korun) 33procentní podíl ve firmě OPAP společnosti EMMA Delta. V té Sazka Group drží podíl 66,7 procenta.

Sazka Group v červenci za každou zbývající akcii OPAP nabídla 9,12 eura. Ujistila, že nehodlá měnit současnou strategii OPAP a že se chce dál zaměřit na udržení pozice firmy na řeckém trhu.

Sazka díky prodeji chorvatského SuperSportu vydělala v pololetí přes 11 miliard

OPAP je podle výše příjmů čtvrtou největší sázkovou firmou v Evropě, v roce 2013 byla společnost plně zprivatizována. OPAP nabízí sportovní sázky a loterii v Řecku a na Kypru. V loňském roce dosáhla hrubých příjmů 1,5 miliardy eur.

Stoprocentním vlastníkem Sazka Group je od letošního července oficiálně skupina KKCG Karla Komárka. V březnu odkoupila 25 procent akcií od společnosti EMMA Capital Jiřího Šmejce. Podle serveru Euro.cz byla hodnota čtvrtinového podílu 16,1 miliardy korun.

Sazka Group drží kromě podílů ve firmě OPAP i podíly v české společnosti Sazka (100 procent), italské společnosti LottoItalia (32,5 procenta) a rakouských Casinos Austria (38,2 procenta). V letošním prvním pololetí Sazka Group zvýšila čistý zisk meziročně asi na čtyřnásobek, respektive na 11,3 miliardy korun.

Sazka plánuje expanzi do Turecka, chce provozovat státní loterii
Synot pokračuje v expanzi. Do konce roku požádá o mezinárodní certifikaci pro své výherní automaty

Podrobnosti připravujeme.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!