Supermarketům Albert se loni dařilo, zdvojnásobily zisk na 312 milionů | E15.cz

Supermarketům Albert se loni dařilo, zdvojnásobily zisk na 312 milionů

Supermarket Albert v Praze.
Supermarket Albert v Praze.
• 
ZDROJ: Siebert Martin/Euro

ČTK

Share on Facebook Messenger
Společnost Ahold, která v Česku provozuje supermarkety Albert, v roce 2013 na českém trhu téměř zdvojnásobila zisk na 311,6 milionu korun. Tržby společnosti klesly o dvě procenta na 40 miliard korun. Ahold loni v tuzemsku převzal obchodní řetězec Interspar.

„Představenstvo navrhuje, aby vzniklý zisk byl převeden na úhradu neuhrazené ztráty minulých let,“ uvedla firma ve výroční zprávě. Neuhrazená ztráta byla na konci předloňského roku 1,75 miliardy korun. Řetězec vykázal obchodní marži osm miliard korun.

Ahold loni koupil za 5,2 miliardy korun 50 prodejen ztrátového obchodního řetězce Interspar. Antimonopolní úřad firmě poté nařídil pět obchodů prodat. Poslední obchod Intersparu by měl z Česka zmizet do půlky letošního roku.

Ahold působí v České republice od roku 1991. V roce 2013 firma provozovala v ČR 284 hypermarketů a supermarketů a 23 čerpacích stanic. Počet zaměstnanců byl 9938.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.