Synot kvůli prodeji Sazky posouvá start loterie | E15.cz

Synot kvůli prodeji Sazky posouvá start loterie

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Holding Synot posouvá start své číselné loterie, k níž získal licenci od ministerstva financí letos na jaře. Původně ji chtěl Synot spustit v září. Vyplývá to z vyjádření zakladatele holdingu pro deník E15 Iva Valenty. „Bude záležet na tom, kdo nakonec Sazku získá, a především, jaké s ní bude mít záměry. Teprve poté můžeme objektivně zhodnotit, zda má význam spouštět novou číselnou loterii Synot Lotto,“ uvedl Valenta.

Do tendru na prodej Sazky vyhlášeného insolvenčním správcem podniku Josefem Cupkou se Synot přihlásil minulý týden. O Sazku se utká minimálně se skupinami PPF a KKCG, které podaly společnou nabídku.

Zda přišly více než dvě přihlášky, to správce Sazky neuvedl. Nový vlastník loterijní firmy by měl být znám 26. září. Do té doby tak Synot loterii nespustí. Nyní mohou lidé sázet již u třech číselných loterií – Sportku u Sazky, která měla na číselné loterie až do léta monopol, Tipšestku u Tipsportu a Loto u Fortuny.

„V době, kdy jsme start loterie plánovali, jsme nepočítali s tím, že by na trhu mohly být čtyři číselné loterie – to už by pro Českou republiku bylo příliš,“ dodal Valenta. Loni lidé prosázeli jen ve Sportce a Šanci 4,6 miliardy korun. Z toho balíku se konkurence Sazky bude snažit ukrojit co nejvíce a chce nalákat i nové hráče.

Licenci k provozování číselné loterie získala od státu i další sázková kancelář, Chance. Ta zatím alespoň přibližný termín případného spuštění své loterie neoznámila. Společnost Fortuna se navíc snaží vyrovnat Sazce i tím, že začala vydávat stírací losy a chystá i denní číselnou loterii. Rozšířit portfolio se chystá i Synot.

„Bohužel i to je však závislé na legislativě. Pokud totiž bude naše podnikání neadekvátně zatíženo nejrůznějšími poplatky, odvody a daněmi, případně budeme podnikání nuceni omezit, pak budeme přinuceni umístit většinu našich produktů na web,“ podotkl Valenta.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah