Time Warner chybí filmové hity, klesly mu tržby i zisk | E15.cz

Time Warner chybí filmové hity, klesly mu tržby i zisk

Time Warner
Time Warner
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká mediální společnost Time Warner vykázala za druhé čtvrtletí pokles tržeb o 5,3 procenta na 6,95 miliardy dolarů (167,8 miliardy korun) a zisku o 2,2 procenta na 951 milionů dolarů (23 miliard korun). Podle firmy se tak stalo zejména kvůli absenci velkých hitů studia Warner Bros. Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli české televizní stanice TV Nova.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 1,29 dolaru, a odhady naopak překonal. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali zisk 1,16 dolaru na akcii.

Firma také oznámila, že vlastní desetiprocentní podíl v internetové televizi Hulu. Time Warner se tak připojil k firmám jako je Walt Disney, 21st Centruy Fox a Comcast, které mají v Hulu rovněž podíl. Investice přichází v době, kdy Time Warner čelí silné konkurenci takzvaných streamovacích služeb, zvláště firem jako je Netflix či Amazon Prime. Mladí lidé totiž stále častěji hledají zábavu na internetu než v tradiční kabelové televizi.

Příjmy filmových studií klesly o pětinu

Tržby sítě Turner Broadcasting, která zahrnuje mimo jiné kanály CNN, TNT nebo Cartoon Network, vzrostly o šest procenta na tři miliardy dolarů. Tržby divize HBO se zvýšily o dvě procenta na 1,5 miliardy USD, naopak příjmy filmových studií Warner Bros o 19 procent klesly a dosáhly 2,7 miliardy USD.

Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která vlastní českou televizi Nova a další stanice, již dříve uvedla, že v pololetí zvýšila provozní zisk OIBDA o 18 procent na 70,7 milionu dolarů. Celkové výnosy CME vzrostly o více než tři procenta na 304,2 milionu dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah