Velikonoce budou na lihu. Prodej tvrdého alkoholu rychle roste | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Velikonoce budou na lihu. Prodej tvrdého alkoholu rychle roste

ČTK

Prodej tvrdého alkoholu před Velikonocemi roste o desítky procent. Češi mají podle ústecké likérky největší zájem o vaječné likéry, vodku a tuzemáky. Odbyt před jarními svátky je letos větší než v loňském roce, řekl Martin Jonáš, mluvčí Palírny U Zeleného stromu, druhé největší likérky v Česku.

Vaječných likérů lidé koupí před Velikonocemi podle ředitele firmy Pavla Kadlece pětkrát více než obvykle. Několikanásobně vyšší jsou také prodeje vodky, tuzemáků či Staré myslivecké. Alkohol slouží často jako výslužka pro plnoleté koledníky.

"U všech tradičních velikonočních lihovin jsme letos prodali více než v prvním čtvrtletí 2016. Například prodeje Hanácké vodky letos v prvním čtvrtletí vzrostly meziročně o více než 70 procent, tuzemáku o 35 procent a Staré myslivecké o desetinu," uvedl Kadlec.

Česko žaluje Brusel kvůli změnám denaturace lihu, prý by mohly napomáhat daňovým únikům

Nárůst podle ředitele souvisí s lepší ekonomickou situací a výrazným růstem mezd lidí od začátku roku. "Pociťujeme, že mezi lidmi je více peněz, za které si kupují mimo jiné i více kvalitnějších lihovin. Proto očekáváme za celý letošní rok růst našich prodejů o desetinu," řekl Kadlec.

Loni likérka s pětisetletou tradicí zvýšila tržby o čtyři procenta na 1,4 miliardy korun. Letos plánuje růst o deset procent na 1,55 miliardy korun. V loňském roce dosáhla likérka podle předběžných výsledků zisku 22 milionů korun.

Éra nových návykových látek aneb hurá do lékárny

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!