Z růstu hazardu v Česku těží i Sazka, zvýšila tržby o více než miliardu

Sazka

Sazka Zdroj: profimedia.cz

Největší loterijní společnosti v Česku Sazce meziročně vzrostly tržby z vkladů o 1,1 miliardy korun na 12,7 miliardy v loňském roce. Čistý zisk naopak poklesl o dvacet sedm milionů na 972 milionů. Společnost to uvedla ve výroční zprávě za loňský rok. "Důvodem meziročního poklesu zisku jsou investice do nové herní platformy sazka.cz a investice do online byznysu," říká mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Nejstarší loterijní společnost v Česku dlouhodobě těží především z dominantního postavení na trhu číselných loterií. Konkrétně ve hře Sportka sázející celkem protočili o pět procent vyšší částku, po letech stagnace zaznamenaly znatelný nárůst díky online sázení také loterie Euromiliony a Kasička, uvádí zpráva. Sama firma odmítla sdělit doplňující informace.

K významnému meziročnímu nárůstu, konkrétně o dvacet pět procent, došlo v segmentu stíracích losů, kde Sazka utržila 2,2 miliardy.

Tržní podíl portfolia stíracích losů přesáhl osmdesát dva procent, mimo jiné i díky loňské akvizici společnosti Fortuna sázky, jež stírací losy rovněž vydává. 

Celkem loni Češi prohráli v hazardních hrách 39,8 miliardy korun. To je o půl miliardy více než v roce 2016. Třetina utracených peněz loni připadla na hraní na internetu, jehož podíl dlouhodobě narůstá.