Z růstu hazardu v Česku těží i Sazka, zvýšila tržby o více než miliardu | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Z růstu hazardu v Česku těží i Sazka, zvýšila tržby o více než miliardu

Z růstu hazardu v Česku těží i Sazka, zvýšila tržby o více než miliardu
Sazka
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Největší loterijní společnosti v Česku Sazce meziročně vzrostly tržby z vkladů o 1,1 miliardy korun na 12,7 miliardy v loňském roce. Čistý zisk naopak poklesl o dvacet sedm milionů na 972 milionů. Společnost to uvedla ve výroční zprávě za loňský rok. "Důvodem meziročního poklesu zisku jsou investice do nové herní platformy sazka.cz a investice do online byznysu," říká mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Nejstarší loterijní společnost v Česku dlouhodobě těží především z dominantního postavení na trhu číselných loterií. Konkrétně ve hře Sportka sázející celkem protočili o pět procent vyšší částku, po letech stagnace zaznamenaly znatelný nárůst díky online sázení také loterie Euromiliony a Kasička, uvádí zpráva. Sama firma odmítla sdělit doplňující informace.

K významnému meziročnímu nárůstu, konkrétně o dvacet pět procent, došlo v segmentu stíracích losů, kde Sazka utržila 2,2 miliardy.

KKCG Karla Komárka podala nabídku na odkup všech aktiv innogy v Česku

Tržní podíl portfolia stíracích losů přesáhl osmdesát dva procent, mimo jiné i díky loňské akvizici společnosti Fortuna sázky, jež stírací losy rovněž vydává. 

Celkem loni Češi prohráli v hazardních hrách 39,8 miliardy korun. To je o půl miliardy více než v roce 2016. Třetina utracených peněz loni připadla na hraní na internetu, jehož podíl dlouhodobě narůstá.

Gambleři loni prohráli čtyřicet miliard, řada se jich přesouvá na internet

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!