Olomoucký finančník Hubáček expanduje do Alzheimercenter | E15.cz

Olomoucký finančník Hubáček expanduje do Alzheimercenter

ČTK

Společnost Unicapital Healthcare olomouckého finančníka Pavla Hubáčka vstoupila do sítě zdravotnických zařízení Alzheimercentrum. Získala v ní 70procentní podíl. 

Původní majitelé Aleš Kulich a Jaroslava Jůzlová ve firmě zůstávají jako jednatelé a mají zbývajících 30 procent. Sdělil to předseda představenstva Unicapital Healthcare Roman Schindler, částku transakce neuvedl. Antimonopolní úřad vstup povolil tento týden. Síť osmi českých center a jednoho slovenského se do roka rozroste o další čtyři.

Podívejte se, jak probíhá reminiscenční terapie. která důležitým prvkem u Alzheimerovy choroby:

720p 480p 360p 240p
Reminiscenční terapie u Alzheimerovy choroby je důležitou součástí léčby.

Unicapital Healthcare patří do investiční skupiny Unicapital, která se dosud zaměřovala především na reality, development, energetiku a zemědělství. Patří do ní třeba banka Creditas, skupina se nedávno stala vlastníkem karlovarského Grandhotelu Pupp. Vstup do Alzheimercentra je první investicí Unicapitalu do zdravotnictví.

Dlouhodobě nemocní zaměstnanci by mohli brát vyšší nemocenskou

"Síť center pro péči o klienty s Alzheimerovou chorobou je nejen zajímavou, ale především potřebnou investicí. Naší prioritou je pokračovat v poskytování kvalitní péče a dále síť zařízení rozvíjet," uvedl Schindler. Onemocněním podle něj trpí každý dvacátý člověk starší 65 let a počet nemocných se každoročně rapidně zvyšuje.

Síť specializovaných center poskytuje sociální služby a ošetřovatelskou péči pacientům trpícím Alzheimerovou chorobou a ostatními druhy demencí. "Během příštích 12 měsíců plánujeme otevřít další čtyři zařízení a expanze bude pokračovat," uvedl jednatel Kulich.

Pojištění mrtvice? Zajímejte se hlavně o definici onemocnění

Alzheimerova choroba je postupující, degenerativní onemocnění, které ničí mozek. Nemocný ztrácí paměť i běžné návyky, schopnost orientace v čase a prostoru, přestává být schopen komunikace i samostatného pohybu, nepoznává své blízké.

Alzheimerovu nemoc má v Česku více než 140 000 lidí a se stárnutím nemocných přibývá. V roce 2050 jich v Česku může být podle odhadů až 225 000. Ve zdravotnických a sociálních zařízeních se léčí minimum pacientů, tři čtvrtiny jsou v péči rodin.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!