Bývalý ministr dopravy Šmerda je náměstkem na vnitru | E15.cz

Bývalý ministr dopravy Šmerda je náměstkem na vnitru

Radek Šmerda
Radek Šmerda
• 
ZDROJ: Foto E15 Robert Zlatohlavek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým náměstkem ministra vnitra pro strategie a programové řízení je ode dneška bývalý ministr dopravy Radek Šmerda. Informoval o tom mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák. Šmerda ve funkci nahradil Pavla Kryštofa, který v pondělí rezignoval, podle oficiálních informací z osobních důvodů.

Server Euro.cz v pondělí uvedl, že Pavel Kryštof z funkce odešel kvůli dlouhodobě špatné komunikaci s ministrem vnitra Janem Kubicem. Pokud by prý nerezignoval, ministr by ho nejspíš sám odvolal. Náměstek byl ve funkci od 7. června, předtím byl ředitelem odboru strukturálních fondů ministerstva. Kryštof ve funkci nahradil bývalého náměstka Michala Moroze. Na starosti měl třeba i problematický projekt s názvem Komunikační infrastruktura veřejné správy (KIVS).

Absolvent právnické fakulty Šmerda (34) se ministrem dopravy stal letos v dubnu po demisi Víta Bárty (VV). Před tím byl od července 2010 Bártovým náměstkem, za ministerstvo dopravy mimo jiné zasedal v dozorčích radách ČSA a Českých drah, byl také předsedou řídícího výboru drah. Na funkci ministra dopravy nestraník Šmerda rezignoval zhruba po dvou měsících na žádost Věcí veřejných, které ho do vlády nominovaly.

Šmerda od konce 90. let spolupracoval jako poradce s poslancem Pavlem Severou (KDU-ČSL). Od ledna 2007 do dubna 2008 byl ředitelem kabinetu ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL), v dubnu 2007 se stal jejím náměstkem a ve funkci vydržel do nástupu vlády Jana Fischera. Poté působil jako asistent místopředsedy Vrchního soudu v Praze, od října 2009 do loňského března byl náměstkem generálního ředitele Vězeňské služby pro právo a správní činnost.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah