Carrefour koupí 127 nákupních center, zaplatí dvě miliardy eur | E15.cz

Carrefour koupí 127 nákupních center, zaplatí dvě miliardy eur

Pozor na nástrahy a návnady na vnady v nabídce Carrefouru!
Pozor na nástrahy a návnady na vnady v nabídce Carrefouru!
• 
ZDROJ: Radim Beznoska

ČTK, rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská společnost Carrefour převezme od realitní skupiny Klépierre 127 nákupních center ve Francii, Španělsku a Itálii. Zaplatí za ně dvě miliardy eur (55,1 miliardy Kč). Carrefour coby největší maloobchodní skupina v Evropě se tak stane předním provozovatelem obchodních center v Evropě a doufá, že se jí díky tomu podaří oživit její uvadající hypermarkety.

Carrefour má v současnosti 45 obchodních center ve Francii. Centra firmy se spojí s centry firmy Klépierre. Skupina bude vlastnit více než 800 000 metrů čtverečných maloobchodních prostor a hodnota majetku bude 2,7 miliardy eur.
Carrefour doufá, že příjmy z pronájmu bude moci použít v příštích třech letech na financování rekonstrukce 150 z jeho 220 hypermarketů ve Francii.

Transakci musí ještě schválit antimonopolní úřady. Podle agentury Reuters by měla být dokončena v první polovině příštího roku.

Carrefour je druhá největší maloobchodní společnost na světě. Její výkon v Evropě však již několik let pokulhává, částečně kvůli pokračující závislosti na formátu hypermarketů, jehož je průkopníkem. Zákazníci kvůli úspoře času v poslední době stále častěji nakupují v okolí svého bydliště, na internetu, anebo nakupují nepotravinářské zboží ve specializovaných prodejnách. Z Česka se značka Carrefour stáhla květnu 2006, kdy byla zahájena integrace jejích 11 hypermarketů do sítě obchodů Tesco.

Společnost Klépierre vznikla v roce 1990 a specializuje se na komerční nemovitosti. Vlastní a provozuje obchodní centra ve Francii, Španělsku, Itálii a několika dalších evropských zemích.

Autor: ČTK, rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah