"Cenzura" webu neprošla, (nejen) Piráti slaví | E15.cz

"Cenzura" webu neprošla, (nejen) Piráti slaví

"Cenzura" webu neprošla, (nejen) Piráti slaví
Pirátské noviny
• 

red

Úterní hlasování sněmovny rozhodlo o tom, že kontroverzní přílepek k lorterijnímu zákonu, který se vztahoval na internetové hazardní a sázkové hry, nebyl přijat. Pirátská strana, která tento přílepek označila za cenzuru internetu, oslavuje.

„Cenzurní přílepek byl zamítnut, hlasovalo pro něj jen 19 poslanců,“ píše se v prohlášení Pirátské strany. Ta na svých stránkách zároveň vyjmenovává 19 poslanců, který pro přílepek hlasovali.

Podle Pirátů svůj nesouhlas se „zavedením cenzury“ vyjádřilo během kampaně přes 14 tisíc lidí. „Zapojení lidí do projednávání loterijního zákona navíc dalo jasný signál k politické reformě, která by posílila mechanismy veřejné kontroly legislativního procesu,“ píše se dále v prohlášení strany.

Veřejnosti vadila část novely loterijního zákona, která poskytovatelům internetového připojení nařizovala povinnost „zajistit nemožnost připojení k nepovoleným loteriím“. Nejen že by s tímto nařízením měli problémy poskytovatelé připojení, ale přílepek byl podle Pirátské strany i protiústavní, protože Listina práv a svobod nově zaručuje přístup ke všem informacím na internetu.

Předkladatel části novely Jan Farský z Top 09 nakonec sám uznal, že je přílepek kontroverzní a nechal o něm hlasovat zvlášť. Sám pro něj nakonec v úterý nehlasoval.

Autor: red
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud