Českou Telefóniku povede exředitel U:fonu Tomáš Budník | E15.cz

Českou Telefóniku povede exředitel U:fonu Tomáš Budník

Českou Telefóniku povede exředitel U:fonu Tomáš Budník
Tomáš Budník, Telefónica
• 
ZDROJ: Rasch Jan/Euro

ČTK, vag

V čele největší české telekomunikační společnosti Telefónica bude od července Tomáš Budník, který dříve působil jako šéf operátora U:fon a pro investiční skupinu PPF vedl projekt čtvrtého mobilního operátora. Budník nahradí nynějšího generálního ředitele Luise Malvida, o jehož odchodu se hovoří od loňského podzimu, kdy Telefóniku koupila PPF.

Cílem Budníka bude zjednodušit a zrychlit chod firmy a pokračovat ve zjednodušování produktů a služeb. Nový ředitel to uvedl pro Hospodářské noviny, které o jeho nástupu informovaly jako první. O jmenování Tomáše Budníka ředitelem firmy se nicméně spekulovalo již dříve. Do Telefóniky Budník nastoupil v dubnu na místo šéfa informačních technologií.

Za dvacet let v telekomunikacích Budník vystřídal řadu společností včetně Českého Telecomu a konkurenční GTS. Do skupiny PPF přišel v roce 2011 a byl v ní nejprve ředitelem IT ve společnosti Eldorado. Malvido byl generálním ředitelem a předsedou představenstva české Telefóniky od února 2010.

Telefónica poté, co v ní PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala 65,9 procenta akcií od španělské Telefóniky, změní k 21. červnu název firmy na O2 Czech Republic. Počátkem měsíce PPF nabídla minoritním akcionářům odkup akcií za cenu 295,15 Kč za cenný papír. Akcionáři ji mohou přijmout do 30. června.

Telefónice loni klesl čistý zisk o 16 procent na 5,7 miliardy korun. Počet mobilních zákazníků se ale zvýšil. Firma za loňský rok plánuje dividendu 18 korun na akcii.

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!