CME dokončila prodej prioritních akcií za 3,95 mld. Kč | E15.cz

CME dokončila prodej prioritních akcií za 3,95 mld. Kč

CME Group
CME Group
• 
ZDROJ: profimedia.cz

red, ČTK

Share on Facebook Messenger
Americká mediální společnost Central European Media Enterprises CME dokončila prodej 200.000 prioritních akcií svému největšímu akcionáři, americkému mediálnímu koncernu Time Warner. Za nové akcie dostala CME 200 milionů dolarů (3,95 miliardy Kč), sdělila společnost se sídlem na Bermudách. Součástí CME je také CET 21, která v tuzemsku vlastní licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov, Telka a české verze hudební stanice MTV.

Výnos z prodeje akcií spolu se 100 miliony dolarů z květnové veřejné emise akcií použije CME k odkoupení nebo umoření části dluhopisů CME splatných v roce 2016. CME v květnu prodala 54,4 milionu akcií po 2,75 dolaru a 49,9 procenta emise získal její největší akcionář Time Warner. Celkem z této emise CME získala téměř 150 milionům dolarů.
Hospodaření CME není zcela příznivé, což může být podle expertů důvodem, proč Time Warner upsal velké množství prioritních akcií, které se nezapočítávají do základního kmenového akciového kapitálu. Time Warner tím podle odborníků dává najevo, že v nejbližší době pravděpodobně nepřekročí 50% podíl na základním kapitálu společnosti.
Evropská komise v polovině června odsouhlasila, že Time Warner může uplatňovat hlasovací práva odpovídající jeho podílu v CME, tedy 49,9 %. Vedle České republiky CME provozuje televizní stanice na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a Slovinsku.


Autor: red, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.