ČSOB mění komunikační strategii | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

ČSOB mění komunikační strategii

ČSOB mění komunikační strategii
Vizuál k nové komunikační strategii ČSOB
• 
ZDROJ: archiv

Filip Votava, Strategie

ČSOB vypustila do éteru čtyři reklamní spoty reprezentující nový komunikační styl. Na kampani se podílí agentura DDB.

ČSOB na konci prázdnin rozjela marketingovou kampaň „Kdo by teď myslel na banku?“. V televizi běží celkem čtyři spoty – jeden imageový a tři zaměřené na produkty. Kampaň pronikne také do on-linu a outdooru.

„Nechtěli jsme udělat jen další českou reklamu postavenou na vtipné hlášce. Spolu s režisérem Jurajem Janišem a agenturou DDB jsme se rozhodli zachytit uvěřitelnou situaci ze života, která v sobě ale zároveň skrývá velmi silné emoce. Přirozenost a autentičnost hrála roli ve výběru lokací i castingu, proto jsme se vyvarovali známých televizních tváří. Kladli jsme ale důraz na celkovou vizuální atraktivitu opřenou hlavně o skvělou práci kameramana Benjamina Kracuna,“ prohlašuje o TV spotech Renata Pixová-Němcová, ředitelka marketingové komunikace ČSOB.

Banka přizpůsobuje image obchodní i komunikační strategii, soustředí se nyní na rodiny s dětmi. Nastupující komunikační styl je již patrný například na nových webových stránkách banky. Mnohem více hodlá ČSOB pracovat i s potenciálem sociálních sítí.

Proměna image se promítá i ve vizuálním stylu. „Nově přicházíme s kresleným prvkem cyanového akvarelu, jenž symbolizuje dotek lidské ruky, a také s oranžovou doplňkovou barvou, která působí pozitivně a přátelsky. Tyto nové prvky přinášejí do naší komunikace oživení, hravost a emoce,“ dodává Pixová-Němcová.

Autor: Filip Votava, Strategie
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!