Google expanduje na poli reklamy, koupil Wildfire | E15.cz

Google expanduje na poli reklamy, koupil Wildfire

Google
Google
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší světová internetová společnost Google koupila firmu pro marketing na sociálních sítích Wildfire. Google dnes sdělil, že akvizice mu pomůže s další expanzí na poli sociálních médií. Cenu neuvedl, podle serveru All Things D ale za Wildfire zaplatil asi 250 milionů dolarů (5,1 miliardy korun).

Wildfire dodává software, který spojuje firmy se sociálními sítěmi jako Facebook, Twitter, LinkedIn a dalšími a umožňuje jim řídit na nich svůj marketing. Mezi klienty Wildfire patří například společnosti Sony nebo Amazon.

Google se už dříve pokusil koupit firmu Buddy Media, která je konkurentem Wildfire. Tu ale nakonec v červnu získala firma Salesforce.com.

Podle All Things D je stejně jako u dalších akvizic Googlu pravděpodobné, že nákup Wildfire bude prověřovat americký antimonopolní úřad. V oblasti reklamy na sociální sítích je ale Google za špičkou pozadu a úřady tak pravděpdobně akvizici schválí.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.