Hokej přilákal k webu 800 tisíc nových uživatelů | E15.cz

Hokej přilákal k webu 800 tisíc nových uživatelů

Stroje, které budí zájem. Nový XPS 13 a tablet Venue 8 7000.
Stroje, které budí zájem. Nový XPS 13 a tablet Venue 8 7000.
• 
ZDROJ: Jan Sedlak

Strategie, Filip Votava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Návštěvnost sportovních webů se v květnu zvýšila nejvíce ze všech webových kategorií (o téměř 30 procent). V rekordní dny, tj. 15. a 18. května, překročil počet uživatelů sportovních webů milion. Vysokou návštěvnost této webové kategorie způsobilo mistrovstvím světa v hokeji, jak vyplývá z výzkumu projektu NetMonitor.

Webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor navštívilo v květnu téměř 1,6 milionu zahraničních a 6,8 milionu českých uživatelů z klasických PC, kteří provedli 7,8 miliardy zobrazení stránek. Nejvíce uživatelů navštívilo domovské stránky portálů (6,3 milionu) a databáze a katalogy (5,7 milionu). Nnejvíce zobrazení stránek měly komunikační služby.

Počet návštěvníků z mobilních zařízení na zapojených webech se blíží k 4,4 milionu, přičemž meziměsíčně se zvýšil o 4,3 procenta. Počet mobilních zobrazení stránek vzrostl ještě více (o 7,3 procenta) a nyní dosahuje 1,4 miliardy. Nejvyššího podílu mobilních zobrazení stránek dosáhly webové stránky v kategoriích Těhotenství a rodičovství, Bulvární magazíny a Sport (25 až 30 procent).

Návštěvnost internetu v ČR v dubnu a květnu 2015 Autor: archiv

V květnu rostla také návštěvnost multimediálního obsahu, která se zvýšila o necelých 900 milionů zahájených přehrání. Počet návštěvníků streamovaného obsahu přesáhl 3,6 milionu, z nichž 1,83 milionu (51 procent) tvořili muži. Nejpočetnější skupinou navštěvující multimediální obsah byli uživatelé ve věku 35 až 44 let (23 procent) a návštěvníci z Prahy (14 procent).

Autor: Strategie, Filip Votava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah