Hollywood v šoku. Adaptace komiksů netáhnou | E15.cz

Hollywood v šoku. Adaptace komiksů netáhnou

Hollywood
Hollywood
• 
ZDROJ: ctk
Stanislav Šulc

Stanislav Šulc

Na velká filmová studia se řítí pohroma. Komiksové adaptace, které posledních pět let platily za jasný trumf, přestávají mít svou komerční sílu.

Nejnověji se o tom přesvědčilo studio 21st Century Fox, které o uplynulém víkendu nasadilo snímek Fantastická čtyřka. Podle serveru Boxofficemojo. com víkendové tržby komiksové adaptace s rozpočtem přesahujícím 120 milionů dolarů dosáhly částky 26,2 milionu.

„Snímek výrazně zaostal za odhady analytiků i studia, jež předpovídaly tržby kolem 40 milionů dolarů,“ uvedl Brent Lang na serveru magazínu Variety. „Pro Fox se z projektu stala noční můra,“ doplnil analytik Exhibitor Relations Jeff Bock.

Nenaplněná očekávání. Ještě minulý týden při slavnostní premiéře v newyorském Brooklynu byli producent Hutch Parker, scenárista Simon Kinberg a fantastická čtyřka Jamie Bell, Kate Mara, Miles Teller a Michael B. Jordan (zleva) veselou partou. Po víkendu už je to ale trochu jinak Autor:
Nenaplněná očekávání. Ještě minulý týden při slavnostní premiéře v newyorském Brooklynu byli producent Hutch Parker, scenárista Simon Kinberg a fantastická čtyřka Jamie Bell, Kate Mara, Miles Teller a Michael B. Jordan (zleva) veselou partou. Po víkendu už je to ale trochu jinak

Film měl v USA extrémně špatné recenze. Server Metacritic. com, který shromažďuje recenze z desítek amerických médií a tvoří souhrnné hodnocení filmu, uvádí průměrnou známku Fantastické čtyřky 27 procent. Na výsledku se údajně podepsalo napětí mezi studiem a režisérem Joshem Trankem, který se při natáčení často choval nepřijatelně. Dokonce kvůli svému chování přišel o další zakázku, kterou mělo být volné pokračování Hvězdných válek.

Fantastická čtyřka není první komerčně neúspěšnou komiksovou adaptací letošního roku. Za očekáváními zůstal například Ant-Man studia Marvel patřící do skupiny Walt Disney. Nemilé překvapení Waltu Disneymu přineslo také pokračování Avengers, jemuž se nepodařilo komerčně překonat první snímek z roku 2012. Navíc se Avengers 2 nestal nejúspěšnějším filmem letošního roku – překonaly jej hned dva filmy Universalu (Jurský svět a Rychle a zběsile 7).

Stanislav Šulc: Lesk a bída Hollywoodu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.