Hotel Pupp neuspěl s ústavní stížností, chtěl od státu 20,5 milionu | E15.cz

Hotel Pupp neuspěl s ústavní stížností, chtěl od státu 20,5 milionu

Grandhotel Pupp na leteckém snímku
Grandhotel Pupp na leteckém snímku
• 
ZDROJ: E15 Eduard Erben

ČTK

Akciová společnost Grandhotel Pupp Karlovy Vary ztratila šanci na odškodnění 20,5 milionu korun, její stížnost zamítl Ústavní soud. Peníze žádala od státu jako náhradu škody způsobené v souvislosti s privatizací hotelu. Stát do privatizačního projektu zahrnul i hotel Atlantic, který byl zatížený restitučním nárokem. Společnost jej musela po vleklém soudním sporu vydat restituentce, čímž se snížila hodnota majetku akciové společnosti.

V roce 2002 pak justice začala řešit žalobu o náhradu škody. Podle akciové společnosti konkrétně chybovalo někdejší ministerstvo pro správu národního majetku. Obvodní soud pro Prahu 1 ani Městský soud v Praze ale žalobě nevyhověl, firma nenašla zastání ani u Nejvyššího soudu.

V ústavní stížnosti akciová společnost vyjádřila přesvědčení, že když stát schválil privatizační projekt, plně tím za něj převzal zodpovědnost, a to včetně škody způsobené nadhodnocením majetku.

Částka vyjadřující údajnou škodu vychází z ceny, za kterou akciová společnost mohla objekt Atlantic odprodat firmě Atlas Immobilia na základě smlouvy z roku 1995. Pokud by justice žalobě vyhověla, náhradu škody by ještě výrazně navýšily úroky a další příslušenství.

Grandhotel Pupp má 300 let dlouhou tradici a patří k symbolům lázeňského města. V akciové společnosti, jež vznikla v roce 1991, drží podle posledních dostupných informací největší podíl švýcarská investiční banka M.M. Warburg. V roce 2013 hotel podle údajů ve sbírce listin hospodařil se ztrátou 7,6 milionu korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.