Hotové očkování má v Česku přes tři čtvrtě milionu lidí

Zdravotní sestra očkuje ženu vakcínou proti koronaviru v očkovacím centru v budově Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Děčíně.

Zdravotní sestra očkuje ženu vakcínou proti koronaviru v očkovacím centru v budově Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Děčíně. Zdroj: ČTK/Hájek Ondřej

Ukončené očkování proti nemoci COVID-19 má zatím v Česku víc než tři čtvrtě milionu lidí. Potřebnou druhou dávku dostalo k úternímu večeru 768 250 lidí, vyplývá z informací na webu ministerstva zdravotnictví. V republice, která má zhruba 10,7 milionu obyvatel, se očkuje od konce loňského prosince.

Zdravotníci během úterý podali 53 527 dávek vakcín, zhruba o 5600 méně než předchozí den, ale o téměř 8900 víc než ve stejný den předchozího týdne. Zatím nejvíc dávek v jednom dni zdravotníci aplikovali minulý čtvrtek 8. dubna, a to 66 846.

Celkem lidé v ČR dostali 2,21 milionů dávek vakcíny, aspoň jednu dávku má 1,44 milionu osob. Ode dneška se mohou k očkování registrovat lidé mezi 65 a 69 lety, kteří nespadali do některé ze skupin mající na vakcínu právo už dříve.

Vláda plánovala po Velikonocích očkovat sto tisíc lidí denně, váznou ale dodávky vakcín. Příští týden měla do republiky dorazit první zásilka vakcíny od společnosti Johnson & Johnson, výrobce ale odložil dodávky kvůli vyšetřování podezření na vznik krevních sraženin v USA. Tato očkovací látka na rozdíl od nynějších dodavatelů vyžaduje jen jednu dávku.