Peter Demčák se stal novým právním expertem bratislavské pobočky | E15.cz

Peter Demčák se stal novým právním expertem bratislavské pobočky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
Peter Demčák se stal v advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners významnou posilou pro oblast práva hospodářské soutěže. Před svým nástupem působil 9 let na Protimonopolnom úřadě na Slovensku v odboru legislativně-právním a evropských záležitostí a od roku 2006 jako jeho ředitel.

Peter Demčák se připojil k slovenské pobočce advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners v srpnu letošního roku a zaměřuje se zde na oblast ochrany hospodářské soutěže, poradenství v oblasti veřejného sektoru a regulace. „Příchod Petera Demčáka vnímám jako významné posílení slovenské skupiny pro oblast antimonopolního práva, a to především pro jeho odborné znalosti a dlouholeté zkušenosti s regulačním prostředím na Slovensku. Získání zkušených odborníků pro kancelář považuji za klíčové, jedině tak lze poskytnout komplexní a praktická řešení a udržet vysoký standard poskytovaných služeb klientům,“ říká Jaroslav Havel, zakládající partner kanceláře.

Peter Demčák doplní tým 12 právníků zaměřených na oblast soutěžního práva a veřejné podpory, který je manažersky podporován bývalým místopředsedou českého Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Robertem Nerudou. Díky sdílenému know-how a vzájemné synergii českého a slovenského týmu tak vzniká jedna z největších a nejlépe vybavených poradenských skupin pro soutěžní právo v České republice i na Slovensku. Skupina zajišťuje poradenství například v řízení před soutěžními úřady ve věcech možného porušení pravidel hospodářské soutěže, při projednávání spojení soutěžitelů, poskytuje poradenství v souvislosti s aktuální nebo plánovanou obchodní politikou, v oblasti soukromoprávního vymáhání soutěžního práva apod.

Peter Demčák Autor:

Petr Demčák

Peter Demčák získal rozsáhlé zkušenosti během svého působení na Protimonopolnom úřadě na Slovensku především v oblasti posuzování soutěžních případů a tvorby soutěžní legislativy. Účastnil se pracovních setkání Evropské komise ohledně soukromého prosazování soutěžních pravidel a zastupoval úřad při soudním přezkumu jeho rozhodnutí. Peter Demčák absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a mluví plynně anglicky, polsky a rusky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.