Po šéfredaktorovi Hospodářských novin odchází i jeho zástupkyně Tvarůžková | E15.cz

Po šéfredaktorovi Hospodářských novin odchází i jeho zástupkyně Tvarůžková

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z vydavatelství Economia na vlastní žádost odchází šéfredaktorka portálu iHned.cz Lucie Tvarůžková, pověřená rovněž vedením redakce digitálního obsahu. ČTK to dnes potvrdila Tvarůžková, o konkrétních důvodech ale nechtěla mluvit s odvoláním na připravovanou tiskovou zprávu vydavatelství. Economii a internetovou společnost Centrum Holdings nyní čeká vlna propouštění. Podle informací ČTK budou mít zaměstnanci nárok až na šestiměsíční odstupné.

Economii a internetovou firmu Centrum Holdings by do konce roku mělo opustit zhruba sto lidí, kteří dostali výpovědi v souvislosti s převzetím a začleněním Centrum Holdings do vydavatelské skupiny. Jakých titulů a redakcí se organizační změna dotkne, vydavatelství zatím neinformovalo. Podle informací ČTK by měly skončit například sekce na portálu IHNED.cz sport a HNLIfe. Zůstanou naopak byznys, dialog a data.

Vydavatelství minulý týden oznámilo, že přeskupí tituly a výrazně sníží počet zaměstnanců. Vydavatelství Economia a Centrum Holdings opustí od října do konce letošního roku téměř 100 lidí, a to v redakční části i v administrativních útvarech. Představuje to zhruba 15 procent z celkového počtu zaměstnanců obou společností včetně externích pracovníků. Představenstvo také provedlo změny v některých manažerských funkcích, mimo jiné skončil šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šabata.

Lucie Tvarůžková Autor:

Economia je největším domácím vydavatelem ekonomických informací. Podle dřívějších prohlášení se chce zaměřit na klíčové tituly Hospodářské noviny, Ekonom, Respekt a zpravodajský server IHNED.cz. Mezi její tištěná média dále patří společenský měsíčník Bel Mondo a odborné tituly Marketing & Media, Bankovnictví, Business Spotlight, Finanční Management, FP- finanční poradce, HR Management, Logistika, Moderní obec, Moderní řízení, Odpady, Právní rádce, Stavitel, Technik.

Internetová společnost Centrum Holdings provozuje portály jako Aktuálně.cz, Centrum.cz či Atlas.cz. K obsahovým webům dále patří Žena.cz, Bleskově.cz, Crazycafe.cz, Deník Insider, jako takzvané transakční weby provozuje Amplión.cz, Jiskření.cz, SW.cz a dovolena.centrum.cz a dále vlastní oborové a specializované weby Cars.cz, RealityMix.cz, Stahuj.cz, Najisto.cz, Amapy.cz.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah