Počet českých uživatelů internetu se blíží sedmi milionům | E15.cz

Počet českých uživatelů internetu se blíží sedmi milionům

Připojení na internet
Připojení na internet
• 
ZDROJ: archiv

Strategie, Filip Votava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počet českých internetových uživatelů se v lednu zvýšil o více než 131 tisíc, a přiblížil se tak k hranici 7 milionů. Zahraničních uživatelů navštěvujících webové stránky projektu NetMonitor, který sbírá informace o návštěvnosti na internetu, bylo v prvním měsíci letošního roku 1,7 milionu. Rekordní byla také návštěvnost z mobilních zařízení, počet mobilních uživatelů překročil hranici 4 milionů.

Lednové výsledky NetMonitoru potvrdily, že tento měsíc patří v oblasti návštěvnosti internetu tradičně mezi silnější. Čeští internetoví uživatelé provedli v lednu 8,6 miliardy zobrazení stránek, tedy téměř o miliardu více než v prosinci. Denní návštěvnost webových stránek přesáhla počet 3,5 milionu reálných uživatelů. Téměř všechny webové kategorie zaznamenaly výrazné zvýšení počtu návštěvníků, přičemž největší nárůst vykazovaly weby z oblasti zdraví a cestování (o 30, resp. 24 procent). Rekordní nárůst počtu zobrazení stránek (o 50 procent) zaznamenala kategorie bydlení a reality.

V prvním měsíci letošního roku významně rostla návštěvnost z mobilních zařízení. Počet internetových uživatelů, kteří navštěvují měřené webové stránky z mobilních telefonů a tabletů, se meziměsíčně zvýšil o téměř půl milionu a překročil hranici 4 milionů uživatelů. Nejvíce uživatelů (více než milion) navštívilo zpravodajské, horizontální a bulvární portály.

Návštěvnost internetových stránek Autor: archiv

Počet uživatelů sledujících multimediální obsah na internetu se blíží k hodnotě 3,8 milionu. Denně navštěvuje streamovaný obsah 750 tisíc uživatelů, kteří ho sledují v průměru 40 minut denně. Rozdělení uživatelů podle pohlaví bylo v lednu téměř rovnoměrné a nejpočetnější skupinou uživatelů byli lidé ve věku 35-44 let.

Autor: Strategie, Filip Votava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.