Přemýšlíte, co pořídit jako dárek do zahraničí? Zkuste Pražskou čokoládu. | E15.cz

Přemýšlíte, co pořídit jako dárek do zahraničí? Zkuste Pražskou čokoládu.

Přemýšlíte, co pořídit jako dárek do zahraničí? Zkuste Pražskou čokoládu.
Přemýšlíte, co pořídit jako dárek do zahraničí? Zkuste Pražskou čokoládu.
• 

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražská čokoláda je česká rodinná firma, která stojí na základech z konce 19. století. Pod její značkou najdete široké portfolio především čokoládových výrobků v reprezentativních dárkových obalech. Ty zdobí motivy Pražského panorama, Týnského Chrámu nebo například slavné dílo Alfonse Muchy – Měsíc.

Česká čokoláda

Silvii Steinerové bylo 28 let, když se rozhodla nenechat se dále řídit autoritami, které pro ni autoritami nebyly. Přemýšlela nad dobrými čokoládovými výrobky v obalech s motivy Prahy. Následně zkusila do svých designových krabiček zabalit prvních pár kusů, na objednávku vyrobených čokolád. A produkty měly úspěch. Prodaly se úplně všechny.

A tak začala vznikat dnes již úspěšná firma Pražská čokoláda. Své portfolio postupně rozšířila také o ručně vyráběné čokoládové pralinky, mandličky v čokoládě nebo třeba o čokoládu horkou. Společnost se snaží podporovat českou produkci a výrobu. Používá maximum českých surovin a všechny své produkty vyrábí i balí v České republice.

Turecký med se u nás neříká. Nabízíme český nugát.

Nabízí jednak čokolády v historických obalech, pod značkou Nachfolger. Jedná se o původní českou značku, kterou v roce 1888 založil v Teplicích Jan Schmidt. A uvedl pod ní slavné rock-drops, čokoládové bonbóny v podobě kamínků. Firmu od něho koupil rakouský majitel a s proměnami režimů značka postupně upadala. Znovu ji oživila nynější majitelka, Silvie Steinerová.

Její jméno a jméno jejího partnera (Petra Kovaříka) nese druhá linie výrobků – Steiner & Kovarik. Výrobky S&K oplývají moderním designem a přináší i neotřelé nápady v řadě produktů. Najdeme zde například Dvořákovy mandle (v mléčné čokoládě a zázvoru) nebo mandle Nebeské (sypané skořicí) s motivem Alfonse Muchy. Jako jeden z ryze českých produktů firma nabízí například český nugát, který se na první pohled podobá tureckému medu. Oproti tomu je však vyroben z domácího českého medu a bílků, je měkký a na patro se nelepí.

Přemýšlíte, co pořídit jako dárek do zahraničí? Zkuste Pražskou čokoládu. Autor:

Kvalitní čokoládové výrobky nově doplňují také šátky nebo tašky s motivem Prahy jako ženy. Všechny výtvarné návrhy pochází přímo z dílny majitelky firmy a některé jako „Lady Praha“ z rukou českého malíře, Aleše Motýla.

Přemýšlíte, co pořídit jako dárek do zahraničí? Zkuste Pražskou čokoládu. Autor:

Ochutnejte a posuďte sami

Výrobky jsou příjemnými dárky, které zahraniční turisté vozí z Čech a nezřídka kdy se stává, že je pro svou lahodnou chuť ještě doobjednávají přes e-shop firmy. Některé, jako například šátky „Lady Praha“, putují s českými diplomaty do cizích zemí a republiku reprezentují také před politickými partnery.

Pražská čokoláda staví na poctivé práci, upřímném jednání s partnery a prvotřídním servisu svým zákazníkům. Její výrobky najdete zejména ve 4 a 5 hvězdičkových hotelech, v duty free zóně na letišti či na palubách letadel. Ochutnat výrobky však mohou zákazníci přijít také do třech nově otevřených kamenných obchodů na Malé Straně a v Karlových Varech.

Pražská čokoláda - prodejna Autor:

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah