Rozhlasová Zelená vlna se stala terčem předvolební mystifikace | E15.cz

Rozhlasová Zelená vlna se stala terčem předvolební mystifikace

Český rozhlas
Český rozhlas
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pořad Zelená vlna Českého rozhlasu se stal terčem předvolební mystifikace. Neznámý autor rozeslal jménem prvního náměstka generálního ředitele zprávu o přejmenování pořadu. Informace o tom, že na základě stížností posluchačů a politiků rozhlas změní název dopravního zpravodajství, aby nepřipomínal Stranu zelených, se později ukázala jako nepravdivá.

ČTK a další média zprávu využila ve zpravodajství, ale rozhlas informaci tiskovou zprávou dementoval. Podle zástupců ČRo byla při jejím zaslání zneužita e-mailová adresa náměstka Reného Zavorala. „Český rozhlas důrazně dementuje zprávu o údajném přejmenování Zelené vlny, dopravního zpravodajství Českého rozhlasu,“ uvedla ředitelka odboru komunikace ČRo Zora Karmazín Blümlová.

Agentura před zveřejněním informace kontrolovala adresu odesilatele, která se jevila jako shodná s adresou náměstka. Zprávu ale dále neověřovala. ČTK uvádí, že do budoucna přijme taková opatření, aby opakování podobné situace zabránila. K mystifikaci se zatím nikdo nepřihlásil, ČTK se snaží zjistit, kdo za ní stojí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah