Rusko vypustilo Sputnik. Bude bojovat se světovou propagandou | E15.cz

Rusko vypustilo Sputnik. Bude bojovat se světovou propagandou

Rusko vypustilo Sputnik. Bude bojovat se světovou propagandou
Ruský prezident Vladimir Putin
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Ruská mediální skupina Rossija segodňa, kterou financuje Kreml, spustila novou mezinárodní informační službu, jejímž úkolem je bojovat proti údajné propagandě ve světových sdělovacích prostředcích. Jmenuje se Sputnik a zastoupení bude mít ve více než 30 zemích. Zprávy bude poskytovat prostřednictvím rozhlasových stanic, internetových stránek a sociálních médií. Rusko dosud šířilo svůj výklad světa prostřednictvím tiskové agentury RIA-Novosti a satelitní televize RT.

Prezident Vladimir Putin obvinil Spojené státy, že se snaží vnutit svoji vůli zbytku světa, a to i během ukrajinské krize, která způsobila, že vztahy mez Moskvou a západními zeměmi jsou nejhorší od konce studené války.

„Jsme proti agresivní propagandě, která může mít za následek pouze krveprolití,“ prohlásil šéf Rossija segodňa Dmitrij Kiseljov. „Budeme samozřejmě poskytovat alternativní výklad světa. Je zde po tom poptávka,“ dodal. Do skupiny Rossija segodňa patří také tisková agentura RIA-Novosti a satelitní televize RT.

Zpravodajská centra po celém světě

Kiseljov upřesnil, že Sputnik bude mít zpravodajská centra ve 30 městech, včetně Washingtonu, Londýna, Berlína, Paříže, Rio de Janeira a v hlavních městech mnoha bývalých sovětských republik. Některá centra mají mít kolem 100 zaměstnanců. Rozhlasová stanice má za cíl do konce letošního roku vysílat ve 130 městech 34 zemí a celkem ve 30 jazycích, nejprve v angličtině, španělštině a v arabštině.

Kiseljov je považován za jednoho z hlavních Putinových propagandistů. Ve svém týdenním publicistickém pořadu podle agentury Reuters plive jed na západní země, podporuje Putina, líčí Ukrajinu jako zemi obsazenou fašisty a v ukrajinské krizi podporuje chování Ruska

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!