Šéf Českého rozhlasu mohl porušit zákon, zaměstnal svého syna | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Šéf Českého rozhlasu mohl porušit zákon, zaměstnal svého syna

Šéf Českého rozhlasu mohl porušit zákon, zaměstnal svého syna
Peter Duhan
• 
ZDROJ: CTK/Sulova Katerina

ČTK

Rada Českého rozhlasu podezřívá generálního ředitele Petera Duhana z porušení zákona o Českém rozhlasu kvůli zaměstnání jeho syna Andreje v tomto veřejnoprávním médiu. Na dnešním zasedání rady to řekl její předseda Michal Stehlík. Zaměstnání takzvané osoby blízké, což zákon neumožňuje, radním potvrdil náměstek René Zavoral. Duhan se dnešního jednání rady ze zdravotních důvodů nezúčastnil.

Předseda rady Stehlík zatím v Duhanově případě mluví o možném porušení zákona. „Na přímý dotaz pana předsedy musím konstatovat, že osoba blízká panu generálnímu řediteli byla zaměstnána v Českém rozhlasu. Pan Andrej Duhan byl v pracovněprávním poměru vůči Českému rozhlasu do 31. srpna letošního roku,“ řekl Zavoral. Podle informací rozhlasu byl Andrej Duhan zaměstnán jako externí spolupracovník a od července 2012 byl zařazen v Centru zpravodajství.

Zavorala, který na zasedání Duhana zastupoval, Stehlík požádal, aby vyjádření o zaměstnání Andreje Duhana bylo zasláno písemně. Poté chce svolat k tématu mimořádnou radu, která by se mohla konat ve středu 7. října.

„Mimořádná schůze se bude zabývat možným porušením zákona. Nechci předjímat žádné rozhodnutí. Ale již fakt, že půjde o mimořádnou schůzi, svědčí o tom, že se bude zabývat závažnou záležitostí ze strany ředitele,“ řekl ČTK Stehlík. Pracovní podmínky generálního ředitele upravuje zákon o Českém rozhlasu.

Nižší odměna

Rada Českého rozhlasu se činnosti generálního ředitele věnuje podruhé v krátké době. Na srpnovém jednání mu snížila odměnu za první pololetí z maximálně možných 480 tisíc korun na 336 tisíc korun kvůli několika porušením kodexu ve vysílání a nedostatkům v předkládaných materiálech.

Duhana se také ptala, proč odvolal náměstka Michala Koliandra až dva měsíce po podání trestního oznámení v souvislosti s prodejem zámku v Přerově nad Labem. „Nemám oprávnění odpovídat na detaily,“ řekl tehdy Duhan s odůvodněním, že policie stále pokračuje ve vyšetřování. Stehlík na dnešním zasedání uvedl, že v tomto případě již byli jednotliví členové policií obesláni.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!