Slovenský Ringier na prodej? Kolem prý krouží J&T | E15.cz

Slovenský Ringier na prodej? Kolem prý krouží J&T

ringier
ringier
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší slovenské vydavatelství Ringier Axel Springer Slovakia, kterému patří mimo jiné nejčtenější deník Nový čas, možná změní majitele. Podle Hospodárských novin prý zájemci pocházejí z okruhu finanční skupiny J&T. Ta to ale popřela.

„Skupina J&T ani Patrik Tkáč vydavatelství Ringier Axel Springer Slovakia nekupují,“ reagovala na informaci finanční korporace. Právě o Tkáčovi se v souvislosti s možným obchodem spekulovalo. Hospodárske noviny o údajném zájmu J&T o Ringier Axel Springer informovaly již na počátku září.

Tkáč spolu s podnikatelem Danielem Křetínským loni koupili českou divizi vydavetelství Ringier Axel Springer, které se následně přejmenovalo na Czech News Center. To vydává deníky Blesk, Aha!, Sport, časopisy Reflex, ABC, GEO, Blesk pro ženy, Blesk Hobby či Svět motorů.

Pokud by byl vydavatelský dům Ringier Axel Springer Slovakia skutečně prodán, byla by to další významná změna na slovenském mediálním trhu.

V polovině října oznámila německá skupina Rheinische Post Mediengruppe, že svůj poloviční podíl ve vydavatelství Petit Press prodává slovenské firmě Namav, opírající se o finanční podporu investiční skupiny Penta. Petit Press vydává mimo jiné přední celostátní list Sme, jehož redaktoři kvůli akvizici hromadně podali výpovědi.

Další významná změna na slovenském trhu

Pokud by byl vydavatelský dům Ringier Axel Springer Slovakia skutečně prodán, byla by to další významná změna na slovenském mediálním trhu. V září finanční skupina Penta oznámila, že ve spolupráci s nizozemskou investiční společností V 3 Media Holdings ovládne druhé největší vydavatelství na Slovensku, společnost 7 Plus, jakož i dalšího vydavatele Trend Holding.

V polovině října zase německá skupina Rheinische Post Mediengruppe oznámila, že svůj poloviční podíl ve vydavatelství Petit Press prodává slovenské firmě Namav, opírající se o finanční podporu Penty. Petit Press vydává mimo jiné přední celostátní list Sme, jehož redaktoři kvůli akvizici hromadně podali výpovědi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah