Soutěž Young Lions směřuje do finále | E15.cz

Soutěž Young Lions směřuje do finále

Young Lions 2013 - logo
Young Lions 2013 - logo
• 

dah

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pořadatelé soutěže mladých kreativců Young Lions oznámili druhé vítězné duo z celkem tří kategorií. V kategorii Media, kde se utkalo 30 dvojic, byli nejlepší Kamila Janečková a Jakub Hodboď z OgilvyOne. Na druhé místo dosáhli Peter Mižík a Jakub Kesl z Loosers. Třetí místo porota nevyhlásila.

Soutěžící v kategorii Media dostali za úkol navrhnout komunikační strategii pro fundrising nevládní organizace Transparency International. Cílem bylo přimět lidi, aby podpořili boj proti korupci a vstoupili do jejího klubu nebo podpořili její snahy přes Darujme.cz. Při rozpočtu 100 000 Kč bylo cílem přesvědčit alespoň 500 dárců, aby každý věnoval nejméně 1000 Kč.

Vítězové z OgilvyOne podali podporu boje proti korupci jako investici do lepších veřejných statků, například v oblasti dopravy a školství. Duo, které skončilo na druhém místě, zvolilo pro sdělení žluté papírky nalepené na tisícikorunových bankovkách.

Z prezentace vítězné práve v kategorii Media Autor:

O výsledcích rozhodla porota v čele se svým prezidentem Hynkem Cimoradským (FLEmedia), dále v ní zasedli Petr Bažant (Omnicom Media Group), Denisa Fuksová (T-Mobile), Michaela Lavičková (Kraft Foods), Nicole Lypinska (Team Red), Lester Tullett (Kaspen/Jung von Matt) a Štěpán Wolde (TV Óčko).

Pořadatelé letos do přípravy kategorií zapojili i porotu, účastníkům totiž nově předávali zadání i prezidenti porot jednotlivých kategorií. Právě díky tomu měla porota víc informací než v minulých ročnících. Jakmile se porota rozhodla, koho ocení, svůj verdikt bez udání pořadí rovnou vyhlásila. Pak autoři popsali svůj koncept, a až poté porota zdůvodnila, jak se rozhodovala a upřesnila i pořadí. Tento postup umožnil, aby se soutěžící seznámili s pracemi soupeřů a mohli se díky tomu lépe orientovat v následné argumentaci poroty.

O loňském úspěchu mladých českých kreativců se dočtete zde:

Všechny soutěže poprvé probíhají na jednom místě, a to v prostorách Era svět v Ehlenově domě na pražském Jungmannově náměstí. Letošní ročník končí dnes v podvečer vyhlášením poslední kategorie Print a na místě konání bude i výstava aktuálních prací. Už včera byly vyhlášeny výsledky v kategorii Cyber, kde první místo získali Mikoláš Karas a Richard Axell z WMC Prague.

Autor: dah

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.