V představenstvu PPF bude po Štefunkovi Mlynář | E15.cz

V představenstvu PPF bude po Štefunkovi Mlynář

Vladimír Mlynář
Vladimír Mlynář
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Členem představenstva společnosti PPF, která je hlavní poradenskou společností skupiny PPF v Česku, se stane k 1. červnu 2015 bývalý ministr a nynější šéf komunikace PPF Vladimír Mlynář. Dosud byl členem dozorčí rady společnosti. Představenstvo PPF opouští investiční ředitel PPF Martin Štefunko, který odejde ke konci května z vrcholového vedení skupiny.

Do uvolněného místa v dozorčí radě byl ke stejnému datu zvolen Ladislav Chvátal, který byl zároveň zvolen do dozorčí rady PPF banky.

Mlynář (49) po kariéře novináře vstoupil v roce 1998 do politiky, kde působil až do roku 2005 opakovaně jako ministr a poslanec. V letech 2008 až 2009 pracoval pro společnost Telefónica O2. Do skupiny PPF nastoupil v roce 2010. Nyní je členem vrcholového vedení skupiny PPF a ředitel pro vztahy s veřejným sektorem.

Chvátal (52) do skupiny PPF přišel v roce 1994. Od roku 1998 do roku 2007 jako ředitel řídil rozvoj a mezinárodní expanzi skupiny Home Credit. Zároveň působil v roli výkonného ředitele skupiny PPF pro retailové bankovnictví a spotřebitelské financování s odpovědností za strategické řízení eBanky a ČP Leasingu. V letech 2009 až 2014 působil ve vedení PPF Partners.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastní aktiva přesahující 24 miliard eur, v přepočtu 658 miliard korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.