Počet lidí bez práce ve Francii pokořil další rekord | E15.cz

Počet lidí bez práce ve Francii pokořil další rekord

Paříž
Paříž
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počet nezaměstnaných ve Francii se v červnu zvýšil o 1300 osob na 3,554 milionu. Dostal se tak na nové rekordní maximum, tempo jeho růstu se však výrazně zpomalilo oproti květnu, kdy přibylo přes 16 tisíc nezaměstnaných. Vyplývá to z dnešních údajů francouzského ministerstva práce.

V zemi se zhruba 66 miliony obyvatel je ve srovnání s loňským červnem počet nezaměstnaných vyšší téměř o pět procent. Oživení francouzské ekonomiky sice nabírá na síle, zatím se však neodrazilo v tvorbě nových pracovních příležitostí, napsala agentura Reuters. Francouzský prezident François Hollande slíbil, že pokud nezaměstnanost do roku 2017 neklesne, nebude se ucházet o druhý mandát.

Francouzský statistický úřad INSEE v červnu předpověděl, že růst ekonomiky dosáhne tempa potřebného ke snížení nezaměstnanosti v letošním druhém pololetí. V celém letošním roce by měl podle úřadu hospodářský růst zrychlit na 1,2 procenta z loňských 0,2 procenta.

Měsíční čísla ministerstva práce nezahrnují míru nezaměstnanosti. Ta podle posledních údajů statistického úřadu Eurostat v květnu ve Francii stoupla na 10,3 procenta dubnových 10,2 procenta.

Graphical visualization of Fr Unemployment Rate

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah