Babiš se zařadil mezi hlavní potravináře i v Maďarsku | e15.cz

Babiš se zařadil mezi hlavní potravináře i v Maďarsku

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina Agrofert Holding podnikatele Andreje Babiše dál expanduje za hranicemi. Ke konci listopadu dokončila převzetí distribuční sítě zemědělských komodit od maďarské firmy IKR Zrt.

Letošní obrat nově převzatých společností dosáhne zhruba 2,7 miliardy korun. Do Babišova holdingu přejde i 445 maďarských zaměstnanců. Babišovy maďarské firmy hospodaří na více než 7000 hektarech půdy a věnují se hlavně chovu prasat s zpracování vepřového.

Díky transakci skupina Agrofert získala i vlastní distribuční a obchodní síť pokrývající celé území Maďarska a stala se jednou z hlavních firem na maďarském trhu působící v této oblasti, uvedla firma.

Obchodní jednání trvala dva roky. Letos v květnu byla podepsána kupní smlouva o převodu všech aktivit maďarské firmy s výjimkou distribuce a servisu zemědělské techniky na společnost IKR Agrár, člena skupiny Agrofert. Transakci následně schválily příslušné antimonopolní úřady i obchod financující banky, vyplývá z tiskové zprávy společnosti.

K monáži autobusu byla použita i těžká technikaAutor:

Andrej Babiš na podzim nechal instalovat u sídla Agrofertu klikující autobus od Davida Černého

Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru a dvojkou chemického průmyslu. Skupina podniká také v lesnictví, obchoduje rovněž se zemědělskou technikou. Se svými 27 tisíci zaměstnanci patří k největším zaměstnavatelům.

Babiš bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku. Loni jej americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 937. místo na světě s odhadovaným majetkem jedné miliardy dolarů (zhruba 20 miliard korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější