Do českého zemědělství vstupuje skupina Unicapital, chce investovat miliardy | E15.cz

Do českého zemědělství vstupuje skupina Unicapital, chce investovat miliardy

Pastviny na Šumavě
Pastviny na Šumavě
• 

vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražská investiční skupina Unicapital, kterou vede čtyřiačtyřicetiletý Pavel Hubáček, se hodlá stát silným hráčem na českém zemědělském trhu. Momentálně dokončuje akvizice agrárních firem Zemspol Studénka a Agro-Nova. Hodnota obchodu se pohybuje v řádech stovek milionů korun.

Obě společnosti vykazují souhrnné roční tržby bezmála 200 milionů korun, hrubý zisk kolem 57 milionů a denní produkcí 25 tisíc litrů mléka, uvedl server Motejlek.com.

Výrazně větší a ziskovější z obou firem je podle Motejlka severomoravský Zemspol Studénka, jehož majoritním vlastníkem byl v minulosti průmyslník Jan Světlík. Zemspol obhospodařuje přes 2300 hektarů půdy a provozuje dva vlastní energetické zdroje – bioplynové stanice.

Agro-Nova z Ratibořických Hor na Táborsku hospodaří na více než tisícovce hektarů zemědělských pozemků.

Přímým kupcem obou společnosti je Unicapital Agro. „Celá skupina je připravena do českého zemědělství investovat jednotky miliard korun. Její frontman Hubáček dále podniká v oblasti developmentu, v energetice a na finančním trhu,“ dodal Motejlek.

Autor: vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.