Whisky Johnnie Walker bude k mání v papírových lahvích | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Whisky Johnnie Walker bude k mání v papírových lahvích. Likérka investuje do vlastní výroby obalů

Whisky Johnnie Walker bude k mání v papírových lahvích. Likérka investuje do vlastní výroby obalů
Diageo představuje papírovou lahev pro whisky Johnnie Walker
• 
ZDROJ: Diageo

bru

Whisky Johnnie Walker bude od příštího roku k dostání i v kartonových lahvích. Britský výrobce nápoje s 200letou tradicí, společnost Diageo, zakládá firmu, která bude papírové obaly vyrábět i pro další nápojářské společnosti, píše BBC.

Většina whisky Johnnie Walker se nyní prodává ve skleněných lahvích, část se jich dodává také v plastových obalech. I skleněné balení whisky ale obsahuje plastové součástky.

Diageo nyní spoluzakládá společnost Pulpex. První plastové lahve Johnnie Walker budou na trhu na zkoušku na jaře příštího roku. Budou vyrobené z buničiny a budou plně recyklovatelné. 

Britská společnost bude papírové lahve vyrábět i pro firmy Unilever a PepsiCo.

Nápojáři kvůli tlaku veřejnosti i Unie řeší, jak nakládat s PET lahvemi

Alternativu k plastovým lahvím hledá stále více výrobců nápojů. Dánský pivovarnický obr Carlsberg vyvíjí papírovou lahev na pivo. Česká pivní jednika Palzeňský Prazdroj letos přestala stáčet do PET lahví pivo Gambrinus, následovat ji mají i další pivní značky ze skupiny jako Radegast, Velkopopovický Kozel nebo Primus.

Další čeští nápojáři, Kofola ČeskoSlovensko a Coca-Cola HBC Česko a Slovensko, zase do plastových lahví při výrobě přimíchávají až 30 procent materiálů rPET, který vzniká z recyklovaných plastových lahví. Právě ústředí Coca-Coly letos na začátku roku avizovalo, že se jednorázových plastových lahví nevzdá, protože zákazníci je stále žádají. 

Rodinný klan Kurkových ovládl slovenského výrobce recyklovaných obalů

 

Autor: bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!