Microsoft - Příjmy společnosti stoupají díky cloudovým službám | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Příjmy Microsoftu nad očekávání vzrostly

Příjmy Microsoftu nad očekávání vzrostly
Microsoft
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Celkové příjmy americké softwarové společnosti Microsoft ve druhém fiskálním čtvrtletí překonaly očekávání, zejména díky silné poptávce po cloudových službách. Na jejích čistých příjmech se však podepsaly jednorázové náklady související s daňovou reformou a Microsoft vykázal ztrátu 6,3 miliardy dolarů (127,8 miliardy korun), zatímco ve stejném období 2016 byl v zisku ve výši 6,27 miliardy dolarů. Akcie firmy v reakci o jedno procento oslabily.

Příjmy firmě stouply o 12 procent na 28,92 miliardy dolarů, zatímco analytici oslovení agenturou Reuters předpovídali 28,40 miliardy dolarů. Celými 98 procenty se na tomto růstu podílela vlajková loď Microsoftu, cloudová platforma Azure. Příjmy celého cloudového segmentu ve čtvrtletí stouply o 15,3 procenta na 7,8 miliardy dolarů, odborníci předpovídali 7,51 miliardy. Minulé čtvrtletí bylo desátým v řadě, kdy platforma Azure vykázala více než 90procentní růst příjmů.

Z titulu jednorázových nákladů spjatých s daňovou reformou ve Spojených státech společnost odepsala 13,8 miliardy dolarů a dostala se do červených čísel. S vyloučením tohoto vlivu vydělala na akcii 96 centů a překonala tak 86 centů očekávaných analytiky. Nicméně se započtením této položky činil zisk na akcii 82 centů.

Microsoft se soustřeďuje na rychle rostoucí cloudové služby. Ty pomáhají kompenzovat slábnoucí poptávku po osobních počítačích, která má negativní dopad na software Windows. Od chvíle, kdy se ke kormidlu ve firmě postavil v roce 2014 Satya Nadella, se jejím motorem stala cloudová divize a produkty jako Office 365, Dynamic 365 a zejména platforma Azure, napsala agentura Reuters.

Český Microsoft bude mít nového šéfa. Pobočku povede Urbánek z T-Mobile

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!