Ashok Leyland použije do nových indických náklaďáků kabinu Avia | E15.cz

Ashok Leyland použije do nových indických náklaďáků kabinu Avia

Ashok Leyland použije do nových indických náklaďáků kabinu Avia
Ashok Leyland
• 
ZDROJ: E15

Petr Horký

Indická automobilka Ashok Leyland, vlastník české značky Avia, se chystá vytvořit nové modely nákladních vozidel. Náklaďáky, které bude Ashok Leyland vyrábět v indické továrně v Pantnagaru, mají mít kabinu od Avie.

Českými médii proběhla zpráva, že společnosti Avia sídlící v pražských Letňanech hrozí zánik, protože nemá prakticky žádný odbyt. Letos údajně vyrobila jediné auto. Indické zpravodajské servery však neuvádějí, zda se kabiny do těžkých nákladních aut budou vyrábět v Česku, nebo v Indii.

Ashok Leyland chce vyrábět tři nové typy nákladních vozidel. Nejdříve mají přijít A Truck – zvaný také Boss – o nosnosti osm až šestnáct a Partner s nosností pět až šest tun. Později se začnou vyrábět další dva těžší modely N Truck, které uvezou 16 až 49 tun.

První A Truck má vyjet z indické továrny v červenci, N Truck pak v říjnu. Zmíněný A Truck má být příspěvkem firmy do kategorie ICV neboli středně těžká nákladní vozidla, N Truck zase posílí těžká vozidla, kde se firma zatím příliš neprosadila. Model se má vyvážet i do zahraničí, oznámil výkonný ředitel společnosti Vinod K. Dasari.

Ashok Leyland také oznámil, že mění svou firemní strukturu. Vytvoří tři nezávislé divize: nákladní, autobusovou a energetickou. Restrukturalizace má firmě pomoci ve chvíli, kdy trh s komerčními automobily zažívá velký propad.

Automobilce Ashok Leyland, druhému největšímu výrobci komerčních vozidel v zemi, vloni klesl zisk o 23 procent, tržby pak o devět procent. Klesá hlavně zájem o těžká a střední nákladní vozidla, zatímco malé dodávky odolávají a jejich prodeje zůstávají stabilní.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!