Miliardář Stroll investuje do automobilky Aston Martin | e15.cz

Aston Martin získá miliardy na záchranu. Do automobilky vstupuje podnikatel Lawrence Stroll

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kanadský miliardář Lawrence Stroll, který je majitelem stáje formule 1 Racing Point, se dohodl, že koupí až pětinový podíl v britském výrobci luxusních sportovních automobilů Aston Martin. Dohoda je součástí záchranného plánu, díky kterému by měla firma Aston Martin získat celkem 500 milionů liber, tedy asi patnáct miliard korun.

Stroll v rámci dohody zaplatí 182 milionů liber (5,5 miliardy korun) za podíl 16,7 procenta. Zbývajících 318 milionů liber hodlá Aston Martin získat příští měsíc prodejem dalších akcií svým akcionářům. Strollův podíl by po dokončení tohoto plánu mohl stoupnout až na 20 procent, píše list Financial Times. Strollova stáj formule 1 Racing Point se v rámci dohody od příštího roku přejmenuje na Aston Martin.

Cena akcií společnosti Aston Martin, která se nyní potýká s poklesem prodeje, se po oznámení dohody zvýšila až o 30 procent. Automobilka Aston Martin se v loňském prvním pololetí propadla do ztráty 78,8 milionu liber, zatímco o rok dříve hospodařila se ziskem 20,8 milionu liber. Automobilka byla založena před více než 100 lety a její auta proslavil mimo jiné fiktivní tajný agent James Bond.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah