Automobilka Porsche v červenci prodala nejvíc aut za měsíc ve své historii | E15.cz

Automobilka Porsche v červenci prodala nejvíc aut za měsíc ve své historii

Porsche Boxster Spyder
Porsche Boxster Spyder
• 

ČTK

Odbyt německého výrobce luxusních automobilů Porsche v červenci meziročně stoupl o 22 procent na 20733 vozů. To představuje nejlepší červencový výsledek v historii podniku. V období od ledna do července prodala automobilka zhruba 135 tisíc vozů, o 29 procent více než před rokem.

„Nejlepší červenec v historii našeho podniku představuje dobrý začátek druhé poloviny roku,“ uvedl člen představenstva Bernhard Maier, který má na starosti odbyt a marketing. Dodal, že firma bude pokračovat v uvádění nových produktů na trh. Zákazníci a fanoušci značky se podle něj mohou těšit na novinky, které automobilka v září představí na frankfurtském autosalonu.

Za růstem červencového prodeje stála především silná poptávka na evropském trhu. Automobilka v Evropě zvýšila odbyt téměř o polovinu na 7777 vozů. Ve Spojených státech prodej stoupl o deset procent, zatímco v Číně se zvýšil pouze o šest procent. Porsche je stejně jako česká Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Ten v letošním prvním pololetí vystřídal japonského konkurenta Toyota Motor na pozici největší automobilky světa z hlediska objemu prodeje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.