Automobilka Volvo se vrátila k zisku, pomohl zájem o nové modely | E15.cz

Automobilka Volvo se vrátila k zisku, pomohl zájem o nové modely

Automobilka Volvo se vrátila k zisku, pomohl zájem o nové modely
Volvo XC90
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Výrobce osobních aut Volvo Car Group se v prvním čtvrtletí vrátil k zisku díky zájmu o nové luxusní modely. Provozní zisk za tři měsíce do konce března činil 3,1 miliardy švédských korun (9,1 miliardy korun) ve srovnání se ztrátou 11 milionů švédských korun ve stejném období předchozího roku. Automobilka, kterou vlastní čínská společnosti Zhejiang Geely Holding Group, to uvedla v dnešním prohlášení.

Příjmy stouply o 24 procent na 41,8 miliardy švédských korun. Automobilka dodala, že vysoká byla hlavně poptávka po sportovně užitkových vozech, který podporují nízké ceny pohonných hmot a zájem řidičů o praktické vozy. Automobilka ve čtvrtletí prodala 121 tisíc vozů, jedno z pěti byl model SUV XC90.

Prodej Volva v Číně ve čtvrtletí stoupl o 13,4 procenta. Prodej v západní Evropě vzrostl o 13,3 procenta.

Poprvé od převzetí Čínou

Volvo Car zveřejnil čtvrtletní výsledky hospodaření poprvé od převzetí čínskou skupinou Geely v roce 2010. Podle listu Financial Times to posiluje spekulace, že automobilka se brzy vrátí na dluhopisové trhy.

Čínská Geely koupila Volvo Car od americké automobilky Ford Motor za 1,8 miliardy dolarů (zhruba 42,3 miliardy korun). Ford převzal Volvo Car v roce 1999 od švédské skupiny Volvo, která se nyní soustředí na výrobu nákladních vozů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!