Babiš expanduje do Polska. Koupil výrobce zdravé výživy | E15.cz

Babiš expanduje do Polska. Koupil výrobce zdravé výživy

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční fond Hartenberg Holding koupil od fondu Resource Partners většinový podíl v předním polském producentovi zdravé výživy Good Food. Pro Hartenberg Holding, jehož spoluzakladatelem je místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš (ANO), je to první obchod v Polsku. Cenu transakce ani jedna ze stran nezveřejnila.

„Good Food splňuje naše investiční kritéria, protože generuje silné a stabilní cash flow. Společnost má vedoucí pozici na trhu, kterou si získala díky vysoké kvalitě produktů, řadě inovací a hlavně zásluhou profesionálního manažerského týmu,“ uvedl investiční ředitel Hartenbergu František Tregler. Současný manažerský tým Good Food bude podle něj fungovat i dále ve stejném složení.

Společnost Good Food Products byla založena v roce 1991 jako první polský výrobce zaměřený na zdravou výživu a produkci rýžových vaflí. Její produkty se zaměřují primárně na zdravý a aktivní životní styl. Firma má dva výrobní závody v blízkosti polské Poznaně. Letos očekává tržby více než 80 milionů zlotých (přes půl miliardy korun).

„Věřím, že Hartenberg nás bude podporovat na nových trzích střední a východní Evropy stejně tak jako v německy mluvících zemích,“ uvedl generální ředitel Good Food Robert Czajkowski.

Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku, Německu a na Slovensku. Investuje do společností s hodnotou 40 milionů až 200 milionů eur. Akcionáři Hartenberg Holdingu jsou Babiš a Jozef Janov.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah