Babišovy Kostelecké uzeniny hlásí růst zisku na 52 milionů, prodeje však stagnovaly | E15.cz

Babišovy Kostelecké uzeniny hlásí růst zisku na 52 milionů, prodeje však stagnovaly

Babišovy Kostelecké uzeniny hlásí růst zisku na 52 milionů, prodeje však stagnovaly
Kostelecké uzeniny
• 
ZDROJ: picasaweb.google.com

ČTK

Firmě Kostelecké uzeniny, která spadá do koncernu Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO), se loni významně dařilo. Zisky vzrostly celkem o 54 procent na 51,7 milionu korun. Prodeje uzenářských a řeznických výrobků společnosti stagnovaly na 4,77 miliardy korun, z toho tržby v Česku činily 4,19 miliardy. V Česku se společnosti dařilo tržby mírně zvyšovat, pokles byl u exportu.

„Pokračovali jsme v pozitivním trendu hospodaření, který jsme nastartovali řadou restrukturalizačních opatření z roku 2014,“ napsal do zprávy místopředseda představenstva společnosti Michal Jedlička. Podle něj se firmě podařilo dokončit dvě zásadní investiční akce, jedna byla zaměřená na výrobu fermentovaných salámů s ušlechtilou plísní, druhá do výroby hovězího masa. Firma také vyplatila svým zaměstnancům mimořádné odměny. Jejich průměrný počet se loni zvýšil přibližně o 50 na 1525.

„Cíle pro letošní rok budou směřovat zejména k dalšímu investování do modernizace výrobní technologie jak v segmentu výroby čerstvého masa, tak uzenin,“ uvedl Jedlička.

Babišovi se hotdogy osvědčily, stánky Parky’s budou přibývat

Agrofertu vzrostl zisk na 8,6 miliard korun

Konsolidovaný zisk koncernu Agrofert loni vzrostl o 40 procent ze 6,1 miliardy korun v roce 2014 na 8,6 miliardy korun. Konsolidované tržby koncernu za prodej zboží, výrobků a služeb stagnovaly na úrovni 167,1 miliardy korun. V číslech jsou zahrnuty výsledky 218 firem koncernu, 38 společností nebylo zařazeno z důvodu nevýznamnosti.

Hackeři ze skupiny Anonymous údajně napadli weby Babišových firem

„Hlavním důvodem tohoto nárůstu je zlepšení hospodaření společností chemického segmentu,“ uvedl dříve mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Významnou měrou se na hospodářském výsledku podílely zahraniční chemické podniky koncernu. Německé SKW Piesteritz a slovenské Duslo vykázaly hospodářský výsledek 4,114 miliardy korun před zdaněním, což představuje na celkovém hospodářském výsledku celého koncernu podíl ve výši téměř 38 procent.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!