Bartoškovi se daří, karlovarský filmový festival hlásí rekordní zisk | E15.cz

Bartoškovi se daří, karlovarský filmový festival hlásí rekordní zisk

Dušan Kütner

Přítomnost hereckých hvězd Richarda Gerea, Harveyho Keitela i tuzemské star Ivy Janžurové pomohly loňskému karlovarskému filmovému festivalu nejen k diváckému zájmu, ale i lepším výsledkům po hospodářské stránce. Pořádající společnost Film Servis Festival Karlovy Vary patřící herci a prezidentovi věhlasné akce Jiřímu Bartoškovi loni dosáhla čistého zisku sedm milionů korun – nejvíce v novodobé historii. To vše při stabilních tržbách kolem ve výši zhruba 110 milionů korun.

„Padesátý ročník festivalu se nesl ve znamení kulatého jubilea festivalu, a proto byla jeho struktura přizpůsobena režimu oslav tohoto výročí,“ uvedl Bartoška ve výroční zprávě festivalu, jehož ústředním mottem se stalo heslo: „Vy jste hvězdy!“, kterými se přehlídka snažila poděkovat dlouholetým divákům a návštěvníkům za jejich přízeň.

„Tento model byl hosty a návštěvníky festivalu hodnocen pozitivně. S velkým ohlasem se setkalo především slavnostní zahájení, spojené s koncertem kapely Lucie, který navštívily tisíce diváků,“ dodal. Velký ohlas vyvolal podle šéfa festivalu i výběr hostů, jako právě Richarda Gerea a dalších.

Například uvedení snímku Pretty Woman v karlovarském letním kině, kde Gereovi sekundovala Julia Robertsová, sledovala rekordní návštěva vyvolaná i osobní přítomnosti známého herce.

Festivalu se v poslední době vyplácí i komunikace přes sociální sítě. „V průběhu padesátého ročníku a při přípravě 51. ročníku pokračuje trend přímo komunikace s fanoušky. Velký ohlas zaznamenaly především rozšířené aktivity na sociálních sítích jako Facebook, Twitter a Instagram, kde bylo dosaženo více než stoprocentního nárůstu sledovanosti,“ podotkl Bartoška.

Výsledky jsou o to cennější, neboť před třemi lety se ocitl festival v třímilionové ztrátě. Jak po ekonomické stránce dopadl letošní ročník, pořadatelé na dotaz deníku E15 neuvedli.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!