BMW díky evropské poptávce nečekaně vzrostl provozní zisk | E15.cz

BMW díky evropské poptávce nečekaně vzrostl provozní zisk

BMW
BMW
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Německému výrobci luxusních vozů BMW překvapivě vzrostl ve třetím čtvrtletí provozní zisk díky vysokému prodeji na hlavních evropských trzích, který překonal i slabší poptávku v Číně. Zisk před zdaněním a odpisy stoupl o 4,3 procenta na 2,354 miliardy eur (63,8 miliardy korun). Automobilka v dnešním prohlášení rovněž potvrdila, že plánuje překonat loňský rekordní prodej aut.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles provozního zisku o 6,3 procenta. Nejvyšší odhad počítal se ziskem 2,353 miliardy eur. Tržby stouply o 14 procent na 22,3 miliardy eur. Prodej aut se zvýšil o 6,9 procenta na 545 062 vozů. Evropa má na celkovém prodeji automobilky podíl přes 40 procent.

Od počátku letošního roku BMW dodala zákazníkům rekordních 1,645 milionu vozů, což bylo o 7,5 procenta více než ve stejném období loni. Automobilka současně potvrdila, že letos očekává zvýšení prodeje z loňských rekordních 2,12 milionu vozů.

Společnost BMW se stala jedničkou světového trhu s luxusními automobily v roce 2005, kdy na tomto postu vystřídala německého konkurenta Mercedes-Benz. Toho pak v roce 2011 předstihla značka Audi z koncernu Volkswagen. Mercedes i Audi chtějí ještě během tohoto desetiletí BMW o vedoucí pozici na trhu připravit.

Jaroslav Matějka: Vybrali pro Škodu Auto správného lodivoda?

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.