Boeing překonal očekávání, zvýšil zisk téměř o třetinu | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Boeing překonal očekávání, zvýšil zisk téměř o třetinu

Boeing překonal očekávání, zvýšil zisk téměř o třetinu
Render Boeingu 797
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Americký výrobce letadel Boeing ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk meziročně o 31 procent na 2,36 miliardy dolarů (53,5 miliardy korun). Příjmy vzrostly o čtyři procenta na 25,15 miliardy dolarů (569,9 miliardy korun), uvedla dnes firma. K růstu přispěly jak zakázky amerického letectva, tak rozvoj letecké přepravy. Výsledky překonaly očekávání analytiků a firma zlepšila výhled příjmů na celý rok.

Akcie firmy na výsledky reagovaly růstem o více než čtyři procenta nad 360 dolarů za kus. Díky růstu poptávky ze strany leteckých společností už jejich cena letos vzrostla o více než 18 procent a za posledních 12 měsíců zhruba o třetinu.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 3,58 dolaru, a překonal tak 3,47 dolaru, což očekávali analytici v průzkumu agentury Reuters. Příjmy, které činily 25,15 miliardy dolarů, analytici odhadovali na 23,98 miliardy dolarů.

Společnost zvýšila prognózu letošních příjmů o jednu miliardu na 98 až 100 miliard dolarů, odhad zisku na akcii pak zvýšila ze 14,30 až 14,50 dolarů na 14,90 až 15,10 dolaru na akcii.

OBRAZEM: Hřbitov kol. Čínské město si nakládání s vyřazenými bicykly nekomplikuje

Vyhlídky firmy ale poněkud kazí kombinace obav z dopadů obchodní války, větší výkyvy na akciových trzích a plánované investice v souvislosti se zakázkou na nová cvičná letadla pro americké letectvo T-X a bezpilotní stroj MQ-25.

Za prvních devět měsíců roku společnost dodala zákazníkům 568 letadel, a to navzdory problémům ve výrobě nejprodávanějšího stroje 737. Boeing je tak na cestě k dalšímu rekordnímu odbytu za celý rok. Ve stejném období loni Boeing dodal 554 letounů. V letošním roce by firma měla klientům dodat 810 až 815 letadel a udržet si náskok před evropským Airbusem, jehož brány za první tři kvartály opustilo 503 strojů.


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!