Březnový požár ve Škoda Auto způsobil škodu v hodnotě 18 milionů korun

Škoda Auto Mladá Boleslav

Škoda Auto Mladá Boleslav Zdroj: E15 Michaela Szkanderová

Škoda Auto Vrchlabí
Škoda Auto Vrchlabí
Škoda Auto Vrchlabí
Škoda Auto Vrchlabí
Škoda Auto Vrchlabí
7
Fotogalerie

Předběžná výše škody po březnovém požáru haly v průmyslovém areálu na okraji Nosislavi na Brněnsku je asi 18 milionů korun. Požár zapříčinilo povrchové teplo z kouřovodu, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. V bývalém zemědělském areálu hořelo v první polovině března, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Událost se obešla bez zranění.

U požáru hasiči zasahovali 10. března asi čtyři hodiny. Hořela hala o ploše asi 15 krát 90 metrů, byl v ní autoservis. „Při příjezdu prvních jednotek byla celá střecha objektu v plamenech. Vzhledem k rozsahu požáru a povětrnostním podmínkám si velitel zásahu nechal povolat jednotky i z třetího stupně požárního poplachu,“ popsal tehdy na webu hasičů Mikoška. Na místě zasahovalo 14 jednotek hasičů, tedy kolem 70 až 80 lidí, na místo dorazila i chemická laboratoř.

Video placeholde
Výroba Škoda Octavia • První Boleslavská

Událost měli hasiči nahlášenou před 16:00, klem 18:00 mluvčí informoval, že požár je pod kontrolou. Poté ale hasiči ještě dohledávali skrytá ohniska. Likvidaci ohlásili v 20:00.

Třetí poplachový stupeň bývá vyhlašován například v momentě, kdy událost ohrožuje více než 100 lidí, část obce nebo areál podniku, vlaky nebo několik chovů hospodářských zvířat. Vyhlašuje se také tehdy, když se k záchranným a likvidačním pracím využívají síly a prostředky z jiných krajů.