Budoucí majitel ostravské huti kupuje další tři evropské provozy | e15.cz

Budoucí majitel ostravské huti kupuje další tři evropské provozy

Ondřej Souček

Ondřej Souček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Britská společnost Liberty House, která dokončuje nákup ostravské huti, se dohodla se společností ArcelorMittal, že od ní odkoupí dvě belgické válcovny plechu a jeden závod v Lucembursku, kde se vyrábí metalické povlaky. Transakci oznámily obě společnosti, její cenu ale nezveřejnily.

Obchod ještě musí schválit Evropská komise a stejně jako v případě ostravské hutě bude muset Liberty Steel absolvovat kolečko vyjednávání s tamními odbory.

„Tyto závody jsou důležitým a logickým přírůstkem, který obohatí náš rostoucí evropský integrovaný dodavatelský řetězec. Vstup na tyto klíčové trhy a rozšiřování našeho působení v regionu posiluje naše postavení v Evropě a současně zlepšuje naši mezinárodní konkurenceschopnost,“ řekl Jay Hambro, ředitel investiční skupiny GFG Alliance, jíž je Liberty Steel součástí.

Belgické závody Flemalle a Tilleur zaměstnávají dohromady 720 pracovníků, lucemburský Dudelange 225 zaměstnanců.

Společnost již vlastní závod Liberty Wheels France v Chateauroux. Po dokončení odkupu aktiv od společnosti Rio Tinto bude Liberty Steel disponovat také největší evropskou slévárnu hliníku, která se nachází v Dunkerku.

Jak se vyrábí dráty v ostravských hutích ArcelorMittal? Podívejte se na video

Video se připravuje ...
Jak se vyrábí dráty v ostravských hutích ArcelorMittal


S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery